PowerNET - Webdesignové služby, webhosting a serverhosting, tvorba profesionálních www prezentací, outsourcing IT - správa Vaší počítačové sítě  
     
PowerNET - Webdesignové služby, webhosting a serverhosting, tvorba profesionálních www prezentací, outsourcing IT - správa Vaší počítačové sítě
  Webdesign
  Webhosting
  Outsourcing
  Outsourcing - Bezpečnost ve firmě
  Outsourcing - Bezpečnost sítí
  Návrh linuxových serverů
  Reference
  Kontakty

email:
 
tel.:
 (+420) 604 975 670


 

  


Bezpečnost ve firmě
 


  Zajistíme..

 


Přístupová práva a nastavení bezpečnostních pravidel a politiky (zaměstnanci)

Řada bezpečnostních aspektů souvisí s autentizací uživatele a s použitím bezpečných silných přístupových hesel. Pro volbu bezpečného hesla platí řada doporučení (délka, frekvence změn, obsah...). S tím přímo souvisí i nastavení bezpečnostních pravidel a politiky na serverech, čímž zaručíme a nastavíme určitá pravidla vlastností hesel, časů přihlášení, přístupů ke sdíleným objektům apod.
Způsobů je mnoho, např. u operačních systémů firmy Microsoft Local Security Policy, Domain Security Policy, na operačních systémech Linux je možno využít služeb autentizačního síťového démona Kerberos apod.
 


Vícevrstvá antivirová ochrana a ochrana proti spamu:

Dnes přibližně 60 procent emailového provozu tvoří právě spam a viry. Ačkoliv se může zdát, že viry a spam jsou dva odlišné problémy, dochází k jejich propojování a spolupráci - v současné době jsou již vytvářeny viry, které rozesílají spamy a nevyužívají tak síťové prostředí pouze ke svému šíření.

Vytvořím víceúrovňovou infrastrukturu, která zabezpečí Vaši vnitřní sít před virovou a spamovou hrozbou. Žádný antivirový systém nemusí být neomylný a je vhodné mít pro případ selhání další linie obrany.

Provedu otestování a následný návrh ideální antivirové ochrany celé Vaší sítě.

E-mailový server:
 

Základním kamenem úspěchu je nestat se šiřitelem spamů. Na straně emailového serveru zajistíme základní bezpečnostní předpoklady, dalším krokem je ověřování připojovaných serverů, dále nastavíme kontrolu obsahu zpráv a instalaci a konfiguraci specializovaného antivirového nebo antispamového software.

Antivirový software:
 

Našim řešením je jak nasazení antivirovirového softwaru na klienty celé sítě, tak především filtrace příchozí pošty na mailovém serveru Windows, Linux či Unix. Dále umístím před mailový server antivirovou bránu,což je antivirový server, který

 • detekuje, popřípadě odstraní vir z přenášených dat
 • upozorní administrátora a příjemce mailu na virus
 • provádí automatický update virové databáze
 • obsahuje možnost integrace s dalšími systémy a podporuje vnitřní kontrolu různých druhů komprimovaných souborů
   

Výhody antivirového systému Eset Smart Security a Eset NOD32 Antivirus:

 1. Nejlepší detekce: 
  Jedinečná heuristická technologie NOD32 umožňuje detekci neznámých virů (tímto způsobem bez potřeby aktualizace byl NOD32 schopný detekovat také viry jako Win32/Netsky, Win32/Bagle, Win95/CIH černobyl a stovky dalších).
   
 2. Nízké systémové nároky: 
  NOD32 potřebuje 2x až 50x méně systémových zdrojů, a tak je nechává volné pro vaši práci.
   
 3. Rychlost: 
  NOD32 může být až 50x rychlejší při skenování spustitelných souborů než ostatní antivirové produkty (dle statistik srovnávacích testů Virus Bulletin).
   
 4. Rekordní počet ocenění Virus Bulletin 100% Awards, nejlepší koupě roku 2005 časopisu Computer
   
 5. Řešení i pro Linux a 64-bitové systémy MS Windows


Systém zálohování a archivace   

Zálohování dat zajišťujeme pravidelným vytvářením záložních kopií serveru, serverových aplikací, databází, klientů, jako prevence při selhání hardwaru či klientského softwaru. Umožňuje se vrátit k poslední správné verzi (smazání souborů, přepsání správného formuláře, odinstalace programu atd.)

Pro serverová řešení používám výhradně RAID 1 (+0), který zajistí zvýšení zabezpečení dat ukládaných na serveru (Linux, Unix, Windows) stálým ukládáním dat na dva či více pevných disků způsobem specifickým pro daný typ RAID pole, čímž zabraňuje možným ztrátám dat v důsledku havárie. Tím je zajištěn nepřetržitý chod serveru i v případě havárie disku.

Ukládání záloh: Poskytuji řešení ukládání záloh na vyhrazený pevný disk, síťový disk, páskové mechaniky, CDRW, DVD+-R mechaniky, či na síťový zálohovací server.

 


Microsoft Certified Prodfessional     Eset NOD32 Antivirus     Eset Smart Security     Valid XHTML 1.0 Transitional
PowerESHOP | Výměna odkazů | Přehled služeb | Reference | Kontakty | PageRank.cz | Twitter | Facebook | CZIN.eu | auto
, tel.: 604 975 670 Copyright © 2000-2023 PowerNET
TOPlist